Skup Cegieł i Dachówek

skup starych cegieł

Skupujemy stare cegły rozbiórkowe i dachówki w całej Polsce.

Skupujemy stare cegły oraz dachówki, pochodzące z rozbiórek zakładów przemysłowych, hal, magazynów, kamienic, zabudowań gospodarczych, domów jednorodzinnych, obiektów technicznych oraz inżynieryjnych.

Prężnie działamy na terenie całego kraju, szczególnie w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, opolskim oraz dolnośląskim. Posiadamy własny, specjalistyczny transport, dzięki któremu w wygodny sposób możemy odebrać od Państwa przygotowane cegły. Dysponujemy profesjonalnym samochodem z dźwigiem HDS, dzięki któremu załadunek nawet największej ilości palet nie jest problematyczny. Szczególną uwagę zwracamy na zachowywanie zasad bhp przy załadunku, dlatego też nasi pracownicy posiadają specjalistyczne szkolenia oraz kursy w zakresie bezpiecznej pracy przy załadunkach. Każdy z naszych pracowników cechuje się wysoką kulturą osobistą, dlatego macie Państwo pewność, że obsługa w zakresie odbioru palet z cegłami będzie zrealizowana na najwyższym poziomie.

Jakie cegły skupujemy:

Szczególną uwagę przy skupie cegieł przywiązujemy do ich wyglądu. Cegła musi w 90 % zachowywać swój pierwotny wymiar. Dopuszczamy możliwość niewielkich uszczerbień, jednak nie na tyle dużych i widocznych, które w znacznym stopniu deformowałyby oryginalny kształt cegły. Ważnym czynnikiem przy skupie cegły to jej czystość: cegły powinny być należycie oczyszczone z zaprawy murarskiej.

Nie skupujemy cegieł pomalowanych farbami, z wyraźnymi pęknięciami oraz połamanych (połówek).

Skupujemy tylko i wyłącznie całe cegły. Nie akceptujemy cegieł pękniętych, połówek, z wyraźnymi uszczerbieniami itp.

Jakich cegieł nie skupujemy?

Do skupu nie są brane pod uwagę cegły pochodzące z budynków chlewni, obór oraz obiektów produkcji chemicznych. Nie przyjmujemy również cegieł z wyraźnymi plamami, zabrudzeniami, przepaleniami oraz pomalowanych różnorodnymi farbami. Nie skupujemy również połówek ceglanych, gruzu ceglanego oraz cegieł.

Jak powinny być przygotowane cegły do skupu?

Przygotowane cegły, powinny być bezwzględnie oczyszczone z wszelakich zabrudzeń takich jak zaprawa murarska, fuga, mech czy też ziemia. Tak przygotowany materiał winien być starannie ułożony pionowo na paletach (euro lub też po kostce brukowej). Należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ułożonych cegieł, tak aby podczas transportu nie doszło do uszkodzenia przewożonego ładunku. W tym celu należy starannie owinąć ułożone cegły folią stretch.

Paleta musi zawierać dokładnie 324 sztuki całych, oczyszczonych, równomiernie ułożonych cegieł.

Dokonujemy skupu cegły przede wszystkim w Katowicach i na Górnym Śląsku, a w uzasadnionych przypadkach również na obszarze całego kraju.

W trzech krokach sprzedaj nam swoje cegły / dachówki:
1. WYŚLIJ ZDJĘCIE – Wyślij do nas jak najwięcej zdjęć przedstawiających cegły lub dachówki, które chcesz nam sprzedać.
2. WYCENA – Na podstawie przesłanych zdjęć dokonamy wstępnej wyceny skupu.
3. ODBIÓR – W ostatnim etapie ustalimy szczegóły odbioru cegieł lub dachówek.

Skup Dachówek

W każdej ilości skupujemy dachówki rozbiórkowe.
Szczególnie interesują nas dachówki ceramiczne płaskie, tzw. karpiówki.

Materiał przeznaczony do sprzedaży powinien być oczyszczony z zaprawy, bez widocznych uszkodzeń i wad. Dopuszczamy niewielkie uszczerbienia, które bezpośrednio nie mają wpływu na jakość i trwałość dachówki. Minimalna ilość do skupu to jedna paleta. Towar należy odpowiednio zabezpieczyć, układając na paletach euro lub po kostce brukowej. Dodatkowo powinny być one zabezpieczone folią stretch.

dachówki

Zasady Skupu Cegieł

Stara cegła, którą skupujemy musi być:

– oczyszczona z zaprawy
– bez znacznych uszkodzeń, które wpływają na jej kształt (przynajmniej 90% pierwotnego wymiaru)
– spakowana na palety (euro lub po kostce brukowej)
– paleta musi zawierać 324 sztuki cegieł i być owinięta folią stretch

Dachówki, muszą być:

– w nienaruszonym stanie
– oczyszczone
– dobrze przygotowane / zabezpieczone do transportu